Від попереджень до дій.
«Хто хоче — шукає можливості, хто не хоче — шукає причини». Пропуски уроків завжди були негативним явищем в освіті, а з переходом на дистанційну форму з ним стало ще складніше боротися. Тепер причини відсутності часто виправдовують поганим інтернетом, неякісним зв'язком, відсталим гаджетом. Так, звичайно у деяких сім'ях виникають вказані проблеми, але ж це не глухий кут і вказані проблеми можна обійти. Вчителі громади розуміють, що у деяких учнів можуть виникати перепони у навчанні і в такому випадку дітям пропонують інші способи здобуття знань. Альтернативні способи діють коли є взаємодія та зворотній зв'язок «вчитель - учень», або ж «вчитель-батьки-учень». На практиці бувають випадки уникання дитиною дистанційного навчання та повне ігнорування, байдужість з боку батьків.
Нагадаємо, для тих хто за 3 роки ще не зрозумів…
Дистанційне навчання - організація освітнього процесу (за дистанційною формою здобуття освіти або шляхом використання технологій дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти) в умовах віддаленості один від одного його учасників та їх як правило опосередкованої взаємодії в освітньому середовищі, яке функціонує на базі сучасних освітніх, інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій. (наказ МОН від 08.09.2020 №1115). Зазначено, що це одна із форм освіти. Вона є загальнообов'язковою для дітей шкільного віку так само, як звичне очне навчання. Обов'язком кожного з учнів є відвідування навчальних занять в онлайн-режимі.
Постановою Уряду № 684 від 13 вересня поточного року передбачено, що у разі відсутності дитини на заняттях протягом 10 днів підряд без поважних причин шкільна адміністрація повинна невідкладно направити відповідне повідомлення до служби у справах дітей та місцевого відділку поліції, які вживають заходів по з’ясуванню обставин, що спричинили таку поведінку.
Стаття 184. КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей». Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Від попереджень до дій. Невтішна статистика з року в рік зберігається та особливо не змінюється, хоч у більшості випадків по школам це поодинокі випадки, проте на їх не можна закривати очі.
У майбутньому такі способи «заохочення» батьків до участі в отриманні освіти їхніми дітьми стануть постійною практикою, тому просимо батьків більш відповідально ставиться до питання відвідування навчальних занять їхньою дитиною.