День пам’яті та примирення
8 травня, у День пам’яті та примирення, ми вшановуємо кожного, хто боровся з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни.
Уже другий рік Україна відзначає його в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії. Про що думає рашист, який стріляє в потилицю, ґвалтує, катує український народ, запускає крилаті ракети у будинки мирних міст?
Цинічна, брехлива та дика армія світу в ХХІ столітті перекреслила те, що десятки років казав увесь світ: «Ніколи знову». І ось маємо чорні паралелі двох століть: у 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму.
Тому нам надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Варто не забувати, що війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це доля нації, мільйони маленьких і великих людських бід, які несе вона у кожну родину.
День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження усьому демократичному суспільству: диктатура завжди прагне задовольнити імперські амбіції збройним шляхом та агресією.
Тому головним підсумком війни має бути не лише культ перемоги, а вміння цінувати мир усіма поколіннями нації сильних і нескорених українців.
Вічна пам’ять усім загиблим!
Слава Україні!